Social

Enerji Avcıları

Adm Elektrik, enerjinin değerini bilen, verimliliği ve tasarrufu davranış biçimi olarak hayat felsefesi haline getiren nesiller yetiştirmeyi hedefleyen projeyle “Enerji Avcısı” yetiştirmeye sürdürülebilir bir şekilde devam etmektedir.

Adm Elektrik’in 2018 yılında başladığı kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle hizmet bölgesi olan Aydın, Denizli ve Muğla’da hedef kitle olan 4-8 yaş grubu çocuklar, enerjinin önemi ve nasıl verimli kullanılacağı konusunda bilinçlendirilmektedirler. Enerjinin ve diğer kaynakların kullanımı konusunda bilinçlenen çocuklar, tüm kaynakların kullanımı konusunda hassasiyet kazanarak çevreye duyarlı bireyler haline gelmektedirler.

Eğitimler sonunda Enerji Avcılığı misyonunu üstlenen çocuklar evlerinde, okullarında enerjinin aktif olarak kullanıldığı her alanda ebeveynlerine de öğrendikleri bilgilerle rehberlik ederek sosyal sorumluluk projesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük ediyorlar. Ayrıca etkinlik sonrasında çocuklarımıza dağıtılan enerjinin verimli kullanılmasına dair bildirimleri içeren Enerji Avcıları eşleştirme kutu oyunu ile enerji verimliliğinin anne babalar tarafından bilinmesini ve aile kültürü haline gelmesini desteklemektedir.

Enerji Avcıları kahramanlarının bildirimlerini içeren ve drama destekli olarak interaktif katılımlı ilerleyen proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan izinler ile 49 ilçede öğretim veren anasınıfı ve ilkokullar ziyaret edilmektedir. Proje kapsamında bugüne kadar 14 bin öğrenci Enerji Avcıları arasına katılmıştır, 2024 yılında da yeni Enerji Avcıları yetiştirmeye devam edilmektedir.

Enerjinin değerini bilen verimliliği ve tasarrufu davranış biçimi olarak hayat felsefesi haline getiren nesiller yetiştirmeyi hedefleyen projemizle Enerji Avcısı yetiştirmeye devam edeceğiz.

Whatsapp İletişim Hattı Tazminat Sorgulama Planlı Kesinti Yasal Bildirimler