Social

Leyleklere Yeni Yuva

Adm Elektrik olarak, hayat için enerji dağıtırken;  fark yaratan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. 2009 yılında başladığımız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından diğer elektrik dağıtım şirketlerine örnek gösterilen ve uygulanması istenen “Leyleklere Yeni Yuva” projemizde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Faaliyette bulunduğumuz bölgede yaşam kalitesinin geliştirilmesi ve sürdürülebilir olmasında sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sürdürülebilir çevre anlayışımızla da doğayı ve doğal yaşamı korumaya devam ediyoruz. Büyük bir farkındalığın ilk adımı olarak tüm sektöre örnek olan “Leyleklere Yeni Yuva” kurumsal sosyal sorumluluk projemiz ile 2009 yılından bu yana 15 yılı aşkın süredir leyleklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Projemize ilk olarak Aydın ili Söke ilçesinde elektrik dağıtım hattına ait direklerimizin tepe noktalarına leyleklerin yuva yapması için elverişli olan özel yaşam platformları yerleştirerek başlarken, günümüzde Aydın, Denizli ve Muğla’da 15 yılı aşkın sürede 100 binden fazla leyleğe elektrik direklerimizle ev sahipliği yapıyoruz.

Leyleklere Yeni Yuva

Her yıl göç mevsimi öncesinde yerleştirdiğimiz özel yaşam platformlarının teknik bakımlarını yapıyoruz, leyleklerin yuvalarında temizlik ve kontrolleri yaparak yuvalara yakın elektrik dağıtım hatlarında yalıtım çalışmaları yapıyoruz. Göç yolları ve leylek yoğunluğunun olduğu bölgelerde yatırım projelerimizi hassasiyetle şekillendiriyoruz.

Şirket çalışanlarımız ile beraber göç mevsimi öncesinde yuvaları kontrol ediyor; poşet, ip gibi doğal olmayan leyleklere ve yavrularına zarar verebilecek maddeleri temizliyoruz. Teknik ekiplerimizin özel yaşam platformları ve yalıtım/izolasyon çalışmalarının kontrollerini yapmasının ardından misafirlerimize güvenli ve sağlıklı bir yaşam alanı sunuyoruz.

Leyleklerin her yıl aynı noktada yuva yaptıklarının bilinciyle yatırım çalışmaları sonrasında boşta kalan ve sökülecek olan elektrik direklerinde özel yaşam platformları monte edilmişse mevcut durumu koruyor, sadece leylek yuvası fonksiyonu ile muhafaza ediyoruz.

Paydaşlarımızla beraber küresel iklim değişiklikleri nedeniyle leyleklerin de davranış ve alışkanlıklarında farklılar gözlemliyoruz. Göç yolları üzerindeki sınırlı su kaynakları leylekleri farklı rotalara yönlendiriyor. Bu sebeple hizmet bölgemizde yeni lokasyonlar tercih eden leylekler için yeniden aksiyon alarak elektrik direklerimize yeni yaşam platformları monte ediyoruz.

Leyleklere Yeni Yuva projemiz kurum içi ve kurum dışı etki alanında yarattığı büyük değişimler elektrik direkleri üzerine monte edilen yuvalar sayesinde elektrik kesintilerinin önüne geçilmiştir. Dağıtım şirketleri arasında ilk olarak Adm Elektrik’in başlattığı ‘‘Leyleklere Yeni Yuva’’ kurumsal sosyal sorumluluk projemiz, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı tarafından diğer elektrik dağıtım şirketlerine örnek proje olarak gösterildi ve yayılması sağlandı.

Kurum kültürümüzün bir yansıması olarak gerçekleştirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde, en büyük hassasiyetimiz her zaman ”sürdürülebilirlik ve süreklilik” olmuştur.

Projenin hedefleri doğrultusunda yapmış olduğumuz faaliyetler ile diğer elektrik dağıtım şirketlerine öncülük yapmaktan gurur duyuyoruz. Yaşadığımız dünya kaynaklarının sınırlı olduğunu biliyor, daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için üzerimize düşen görevleri yerine getirme heyecanı ve enerjisiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Leyleklere yeni yuva projemize ait videoya ulaşmak için tıklayınız

 

Leyleklere Yeni Yuva

Projemizin Aldığı Tüm Ödüller

2015 yılında Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Sürdürülebilirlik” ödülü alan projemiz çevreye ve doğal yaşama sağladığı faydalarla takdir toplamaya etmektedir.

Projemizin aldığı tüm ödüller aşağıdaki gibidir:

• Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Halkla İlişkiler Dalında “Özel Proje” – 2009

• Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri Etkinliği, Yılın KSS Projeleri Arasında “Üçüncülük” ve “Örnek Çevre Stratejisi” Ödülleri – 2012

• Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından Örnek Proje – 2013

• Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri Etkinliğinde, “Sürdürülebilirlik” Ödülü – 2015

• Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, 12.Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi, “Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri Karasal Yaşam Dalı” Platin Ödülü – 2020

• 19.Stevie® International Business Awards Etkinliği'nde, ''Yılın İletişim/Halkla İlişkiler Kampanyası-Çevre'' kategorisinde Stevie® Altın Ödülü – 2022

• Communitas Awards'da, 'Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik, Etik ve Çevresel Sorumluluk ile Sürdürülebilirlik'' kategorilerinde 3 Ödül – 2022

• European Excellence Awards'da, 'Ulusal ve Bölgesel Kampanyalar-Türkiye'' kategorisinin ödül kazananı – 2022

• Orta Doğu ve Kuzey Afrika Stevie® Ödülleri'nde 2 Altın, 1 Gümüş ve 2 Bronz olmak üzere toplam 5 Stevie® Ödülü -2023

• 20.Stevie® International Business Awards Etkinliği'nde, ''Yılın İletişim/Halkla İlişkiler Kampanyası-Kurumsal Sorumluluk'' kategorisinde Stevie® Bronz Ödülü – 2023

• 21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri'nde, ''Kurumsal Sorumluluk-Çevre'' kategorisinde Altın Pusula Ödülü – 2023

 

 

20.Stevie® International Business Awards Etkinliği'nde, ''Yılın İletişim/Halkla İlişkiler Kampanyası-Kurumsal Sorumluluk'' kategorisinde Stevie® Bronz Ödülü – 2023

 

 

 

 

Whatsapp İletişim Hattı Tazminat Sorgulama Planlı Kesinti Yasal Bildirimler